Co můžeme udělat pro sebe?

01.08.2018

Ten neustálý denní koloběh všichni známe. Jak děti zabavit, abychom stihli přijít z práce, uvařit, uklidit - pokud možno v klidu a ještě se těm našim zlatíčkům stihli věnovat, tak jak by potřebovaly? Abychom doma mohli plnohodnotně používat kartičky, zvládli logopedickou péči, pravidelný režim a nezbláznili se z toho? Udělali úkoly do školy a přípravu na další den? Kde vzít čas navíc? Nic takového ještě nikdo nevymyslel. Ale začátek je, nic si nevyčítat. Jedna z možností je najít si činnost, koníček, kam si můžete vzít dítě s sebou a odreagujete se vy i vaše ratolest. Opravdu je velmi důležité nezavírat se před světem. Nevyhýbat se kontaktu s lidmi.  Máme tu hned několik variant. Na konci těchto slov je sice terapie, ale může se stát vaším koníčkem, něčím, co vás bude bavit společně. Přímo zde v Lípě tyto terapie máme.

Arteterapie, Muzikoterapie, o kousek dám stále v libereckém kraji máme i Petterapii - se zvířaty, které již máte doma. S jednotlivými lektory lze domluvit individuální "konzultace". 

A pokud si chcete odpočinout od dětí, můžete navštívit lekce jógy, která uvolňuje tělo i mysl. 

Do budoucna se snažíme rozšířit asistenční služby, ve kterých je zahrnuto hlídání dětí. Ale prozatím máme alespoň tyto možnosti.