Vlastní zkušenosti si nejlépe předáme osobně... 

Navazujeme nová přátelství, dodáváme si podporu a sílu. Nejsme v tom úplně sami.


Proto pořádáme pravidelná setkávání rodičů dětí s PAS u kávy, kde si příjemně popovídáme a odreagujeme se.

Pro rodiče s malými dětmi pořádáme setkání
v MC Pumpkin v České Lípě na sí
dlišti Sever.

Při zájmu o účast nás kontaktujte na e-mail, nebo na facebooku.

Ten neustálý denní koloběh všichni známe. Jak děti zabavit, abychom stihli přijít z práce, uvařit, uklidit - pokud možno v klidu a ještě se těm našim zlatíčkům stihli věnovat, tak jak by potřebovaly? Abychom doma mohli plnohodnotně používat kartičky, zvládli logopedickou péči, pravidelný režim a nezbláznili se z toho? Udělali úkoly do školy a...

Minikonference

O českolipskou minikonferenci "Dítě s autismem doma, ve školce a ve škole" 25.1.2019 byl zájem opravdu velký.

Do příjemného prostoru kavárny Doo-Bop Union se nakonec dostalo všech 80 účastníků. Rodiče dětí s PAS, pedagogové z mateřských i zakladních škol, asistenti, psychologové, sociální pracovníci si přišli vyslechnout řadu zajímavých příspěvků, dostali odpovědi na své otázky a vzájemně posdíleli své zkušenosti. Přednášející se zaměřili na důležitost odborné diagnostiky a rané péče u těch nejmenších a spolupráci rodiny, mateřské a zakladní školy.
Konferenci se podařilo uskutečnit díky spolupráci a finanční podpoře MAS LAG Podralsko v rámci realizace MAP Českolipsko a Novoborsko II. Děkujeme všem, kdo přispěli k tomu, že jsem mohli i v našem regionu udělat další krůček ve vzdělávání a spolupráci lidí, kterým autismus vstoupil do života.